piątek, 15 czerwca 2012

Instalacja EasyCAP na Windows 7 x64 (64bit)

Zakupiłem za kilka groszy kartę video na USB do komputera - EasyCAP.

Do zestawu dołączona była płytka ze sterownikami i programem Ulead VideoStudio. Po zainstalowaniu okazało się, że wszystko średnio chodzi, a wersja Ulead jest przestarzała i w międzyczasie zmienił się właściciel firmy, która to wydała i praktycznie nie ma do tego wsparcia, więc programu do obróbki szukałem nadal (ale o tym kiedy indziej).

Co do instalacji na Windows 7 x64 - wszystkie tutoriale sprowadzają się do jednego - pobrać ten plik (umieściłem to na trzech różnych serwerach, jakby któryś umarł :) :
LINK 2 (zmarło?)
LINK 3 (zmarło?)

ściągamy i odpalamy. Instalujemy, zgadzamy się na wszystko co chce (nie ma tam wirusów na pewno :) )

Sterownik obsługuje i dźwięk i wideo (niektóre sterowniki na necie nie obsługują dźwięku z EasyCAP), jednak mocno polecam użycie do zgrywania jakiejkolwiek karty dźwiękowej - karty dźwiękowe w laptopach czy komputera są dużo lepsze niż ta w EasyCAP, a konfiguracja tego jest dziecinnie prosta (ale to jak będę pisał o zgrywaniu materiału).

PS. Nie zdziwcie się, że karta instaluje się jako STK1160 Grabber bo dokładnie taki chipset jest w niej zastosowany - jak nie wierzycie, to otwórzcie sobie easyCAP - wystarczą paznokcie :)

W razie pytań to pisać poniżej - postaram się odpowiedzieć :)

1 komentarz: