sobota, 23 stycznia 2016

Vintage Audio #008: Instrument muzyczny "Reginka"

Okładka czasopisma Radioelektronik 11'89
Dzisiaj zapraszamy do lektury artykułu opisującego budowę "elektronicznego, klawiszowego instrumentu muzycznego typu forte-piano". 

Opisana jest budowa elektroniczna instrumentu "Reginka" który posiada złożony system zestyków podklawiaturowych umożliwiających zmianę głośności i barwy dźwięku w zależności od szybkości nacisku. Przedstawione są schematy wraz z parametrami podstawowych komponentów. Dla pasjonatów elektroniki jest opisana nawet dokładna zasada działania układu (z funkcją poszczególnych komponentów).

Zapraszam do lektury (kliknij w link na tekście poniżej). Kolejne wydanie Vintage audio już za dwa tygodnie!

Schemat generatora wiodącego i oktawowych dzielników częstotliwości, Radioelektronik 11/89



"Instrument muzyczny "Reginka" Radioelektronik 11/1989, strona 3-6, aut. inż. Zbigniew Woźniak.

Jeżeli uważacie, że taki cykl artykułów jest ciekawy to dajcie mi o tym znać pisząc w komentarzach poniżej, udostępniając innym ten wpis czy po prostu śledząc nas na Facebook'u. Wiedza, że komuś się to podoba, jest bardzo motywująca :)

czwartek, 14 stycznia 2016

Relacja z obrad Koła Naukowego Akustyki Architektonicznej

Bardzo miło mi móc zaprosić do obejrzenia mojej relacji z obrad Sekcji Akustyki Architektonicznej podczas Konferencji Studenckich Kół Naukowych AGH 2015.


Jeżeli interesuje was akustyka to zapraszamy do śledzenia tego bloga, subskrypcji naszego kanału na YouTube i polubienia nas na facebooku.

sobota, 9 stycznia 2016

Vintage Audio #007: Trójdrożny zespół głośnikowy hi-fi

Okładka Radioelektronik 11/89
Dzisiaj ponownie cofamy się w przeszłość, aby przeczytać o Trójdrożnym zespole głośnikowym hi-fi, skonstruowanym do współpracy z wieżą Radmor 5400 uzupełnioną o płytofon (super określenie! w tekście zobaczycie co ono oznacza :) ).

Tutaj chciałbym zwrócić uwagę, że poprawnie według polskiej nomenklatury w 90% przypadków, to za pomocą czego słuchamy muzyki to zestawy (lub zespoły) głośnikowe a nie kolumny czy głośniki (każde z nich określa co innego).

Nie przedłużając zachęcam do lektury (kliknij w link na tekście poniżej). Kolejne wydanie Vintage audio już za dwa tygodnie!







"Trójdrożny zespół głośnikowy hi-fi" Radioelektronik 11/1989, strona 2, aut. Krzysztof Cieślak.







Wykaz wszystkich wpisów z serii Vintage Audio


Jeżeli uważacie, że taki cykl artykułów jest ciekawy to dajcie mi o tym znać pisząc w komentarzach poniżej, udostępniając innym ten wpis czy po prostu śledząc nas na Facebook'u. Wiedza, że komuś się to podoba, jest bardzo motywująca :)

czwartek, 7 stycznia 2016

Jeszcze jedna relacja z koncertu podwodnego

Relacja z koncertu pod wodą i komorze bezechowej
Ci, którym jeszcze umknęła informacja o podwodnym koncercie i nie tylko (informacja na przykład na YouTube) mogą jeszcze przeczytać relację Piotra Sadłonia z Live Sound & Installation (grudzień 2015). Serdecznie zapraszam :) (zobaczcie czyje zdjęcie się tam zmieściło :) )

Cały artykuł można przeczytać pod tym adresem.

Jeżeli interesuje was akustyka to zapraszamy do śledzenia tego bloga, subskrypcji naszego kanału na YouTube i polubienia nas na facebooku.