czwartek, 12 listopada 2015

Badania wpływu parametrów odsłuchu na jakość wykonania śpiewu lub muzyki

Ponownie Laboratorium Akustyki Technicznej potrzebuje chętnych do badań. Tym razem doświadczenie będzie badało wpływ parametrów odsłuchu na jakość wykonania muzyki lub śpiewu.Szczegóły w wiadomości poniżej:


Szanowni Państwo,
Pewnie większość z was miała okazję już coś nagrać, albo wystąpić na scenie. Albo przynajmniej wykorzystać instrumenty wirtualne w swoich produkcjach muzycznych. W tego typu zastosowaniach kluczowy jest odsłuch. Zbyt duża latencja (opóźnienie) nie pozwala na równe zagranie/zaśpiewanie nawet najprostszego przebiegu muzycznego. A nawet jeśli latencja jest odpowiednio mała, problemem pozostaje poziom głośności odsłuchu. Trudno zaśpiewać czysto nie słysząc się odpowiednio głośno. Z drugiej strony zbyt głośny odsłuch może prowadzić do nieczystego lub brzydkiego wydobycia dźwięku.
W najbliższy wtorek, czyli 17 listopada, w LAT odbędą się badania wpływu wyżej opisanych parametrów odsłuchu na jakość wykonania. Potrzebujemy ochotników, którzy zaśpiewają/zagrają nam kilka taktów przy odsłuchu o różnej głośności i opóźnieniu. Pomiary będą trwać od 9:00 do 14:00, powiedzmy co pół godziny (samo badanie potrwa krócej, ale pewnie będzie jakaś lekka obsuwa, więc pół godziny jest bezpieczne). Jeśli ktoś jest chętny, proszę o podanie godziny w komentarzach lub na mejla apilch@agh.edu.pl
Spróbuję jakoś ułożyć grafik.

Jeżeli interesuje was akustyka, zapraszamy do śledzenia tego bloga i polubienia nas na facebooku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz