czwartek, 18 lutego 2016

Ludzki wykrywacz turbin wiatrowych?

Czy wiecie, że na świecie są ludzie, którzy twierdzą, że potrafią stwierdzić kiedy elektrownia wiatrowa wytwarza dużą moc i im przeszkadza pomimo tego że jej nie słyszą? 

Badania i właściciele farm wiatrowych twierdzą, że hałas w budynkach znajduje się poniżej progu percepcji człowieka, a pomimo tego niektóre osoby rzekomo są w stanie stwierdzić która turbina wiatrowa się załącza.

Dlatego też w Stanach Zjednoczonych zaprojektowano eksperyment który ma na celu stwierdzenie tego faktu - czy rację mają ludzie, że w jakiś sposób są w stanie wyczuć działającą turbinę, czy może właściciele turbin, twierdzących że jest to niemożliwe?

Eksperyment nie jest drogi w przeprowadzeniu, ale wymaga zaangażowania jak największej rzeszy społeczeństwa i właścicieli turbin. Może uda się coś takiego przeprowadzić gdzieś w Polsce? Myślę, że warto byłoby coś takiego zrobić, zwłaszcza że każda nowa budowa farm wiatrowych to wielka batalia na każdy argument.

Znacie kogoś kto "wyczuwa" działającą elektrownię wiatrową?


Jeżeli interesuje Ciebie akustyka to zapraszam do śledzenia tego bloga, polubienia nas na Facebook'u oraz subskrypcji kanału na YouTube.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz