wtorek, 30 lipca 2013

Bezpieczeństwo na estradzie


Widoczny po lewej stronie animowany gif pokazuje, że to co czasem wydaje się być śmieszne w niektórych rider'ach technicznych zespołów może być całkiem poważne. Ile to raz się zdarzyło, że grało się na scenach, które dosłownie był zbite z jakiś desek... Szkoda, że tak oczywiste wymagania, jak te o odpowiedniej nośności i stabilności sceny są potrzebne w takich czasach... 

poniedziałek, 15 lipca 2013

Pomiary akustyczne w Teatrze Capitol we Wrocławiu

Duża sala Teatru Muzycznego Capitol po remoncie, podczas badań akustycznych
Końcem minionego miesiąca byłem członkiem zespołu, który wykonał kompleksowe badania akustyczne w Teatrze Capitol we Wrocławiu. Pomiary były kolejnym etapem nadzoru akustycznego nad tą realizacją, realizowanego przez dr hab. inż. Tadeusza Kamisińskiego. 

W obiekcie zaprojektowano wiele sal, których główną funkcją jest produkcja i

poniedziałek, 8 lipca 2013

Płonie AGH!!

Za rmf 24:
Płonie dach budynku Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza w Krakowie. Pożar gasi siedem zastępów straży pożarnej.

Jedyny budynek AGH przy al. Mickiewicza jest to główny budynek A0, trochę w głębi jest C1  - mam nadzieje, że nasza "Czekoladka jest nieruszona".
Mam nadzieje, że to nic poważnego!

Widok na żywo z holu głównego budynku AGH, którego dach się pali można zobaczyć pod adresem:
http://live.uci.agh.edu.pl/view/A0.html

EDIT:
Całe szczęście sprawa raczej nie była poważna. "czekoladce" z komorą bezechową i pogłosową nic się nie stało :)

Gdzie jest potrzebna adaptacja akustyczna?

Adaptacja akustyczna, czyli odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych wnętrza oraz ich rozmieszczenie, ma duży wpływ na subiektywną ocenę wnętrza. Pomieszczenia, gdzie nie ma odpowiedniej akustyki, są często uznawane za nieprzyjemne, obniżając ogólną ocenę inwestycji.

Adaptacja akustyczna jest wymagana przez prawo (Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z 12 marca 2009) w budynkach użyteczności publicznej, w miejscach gdzie

poniedziałek, 1 lipca 2013

Silnik rendera dźwięku dla gier

Konsorcjum AGH i prywatnej firmy pracuje w ramach projektu Innotch nad opracowaniem hybrydowego rendera obrazu i dźwięku. W skrócie ma to służyć do tworzenia bardziej rzeczywistych efektów dźwiękowych, które na żywo będą tworzone wraz ze zmieniającym się otoczeniem. O szczegółach projektu można posłuchać na zamieszczonym obok filmie.