piątek, 27 marca 2015

Fotorelacja z prezentacji systemów nagłośnieniowych NAW

Przegląd urządzeń NAW
Nareszcie udało mi się dotrzeć na pokaz systemów nagłośnieniowych jednego z polskich producentów. Firma NAW z Żywca prezentowała kilka swoich systemów w Bielskim Centrum Kultury. Przedstawione zostały możliwości dwóch systemów liniowych - Red Baron oraz Duke. Do tego można było zaznajomić się z paczkami z serii VSC oraz monitorami scenicznymi.

Konfiguracja subwooferów
Nie będę opowiadał o tym, jakie "mięsiste" były basy a jakie "okrągłe" soprany, bo kto chce poznać system to musi go samemu posłuchać (do czego służą takie pokazy). Podczas spotkania było wystarczająco dużo czasu na zabawy i odsłuch systemu. W niniejszym wpisie można obejrzeć kilka zdjęć. 

Systemy liniowe i punktowe (koaksjalne)
Jako malutki minus prezentacji uznał bym brak podstawowych informacji na temat systemów (parametry elektroakustyczne), ponieważ nie wszyscy znają te rozwiązania (tak - m.in. ja, a nie miałem czasu ani ochoty studiować instrukcji przed wydarzeniem :) ). Był to malutki minus, ponieważ w rozmowach kuluarowych można było uzyskać wszystkie potrzebne informacje :)

Widok wykończenia wnętrza BCK
Dodatkowo muszę stwierdzić, że pomieszczenie nie było najlepiej przygotowane do tego typu prezentacji (jedyny materiał dźwiękochłonny to fotele i wykładzina). Myślę, że w korzystniejszych warunkach system zabrzmiał by jeszcze lepiej :). 

Ekran z tyłu sali BCK
No i nie rozumiem funkcji tego "czegoś" z tyłu sali, co powodowało silne odbicia dźwięku z powrotem na scenę powodując zauważalne echo. Znaczy funkcję rozumiem, ale trochę ten kształt nie teges...

Podsumowując - serce rośnie, że w polskiej branży dzieje się tyle dobrego :)

Jeżeli podoba się Tobie zawartość tego bloga, to zapraszam do wyrażenia swojego poparcia poprzez udostępnianie informacji o nim oraz polubienia fanpage na FB (link).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz