sobota, 17 października 2015

Koncert kameralny POD WODĄ!


W piątek, 16 października, jako członek Laboratorium Akustyki Technicznej AGH miałem przyjemność współorganizowania i uczestniczenia w niesamowitym przedsięwzięciu organizowanym przez Akademię Muzyczną, LAT AGH, oraz przy pomocy Koła Naukowego Akustyki Architektonicznej.

Wydarzeniem tym, był grany na żywo koncert muzyki klasycznej i etnicznej, transmitowany pod powierzchnię wody basenu AGH. Aby móc odsłuchać dźwięków granych przez muzyków najprościej... było zanurzyć się w wodzie pływalni. Dla tych, którzy nie mogli lub nie chcieli się kąpać była możliwość odsłuchania dźwięku z basenu zarejestrowanego za pomocą specjalistycznego hydrofonu (mikrofonu podwodnego) a później odtworzonego przez słuchawki.

Nietuzinkowy koncert, trwający 20 minut, przyjęty został bardzo entuzjastycznie przez uczestników tego projektu oraz nagrodzony brawami i wiwatami basenowych słuchaczy :) .Jak brzmiały płynące ( :) ) pod wodą dźwięki? To muszą Wam opowiedzieć ci, którzy tam byli i tego słuchali. Nie lubię opisywać wrażeń słuchowych, zwłaszcza przy czymś tak nietypowym...

Na sam koniec, prof. Kamisiński powiedział mi, że ma już kolejny ciekawy pomysł (nie zdradził szczegółów). Jesteście zainteresowani? Jeżeli tak, to okażcie to zainteresowanie (w dowolny sposób ;) ), a żeby nie przegapić kolejnych ciekawych informacji z dziedziny akustyki zapraszam do śledzenia mojego bloga i polubienia fanpage na Facebook'u (link).

"Podwodne" przedsięwzięcie było tylko jednym z wielu elementów całego wydarzenia. Ponadto uczestnicy mieli możliwość posłuchania muzyki w komorze bezechowej (brak jakichkolwiek odbić) czy komorze pogłosowej (przeciwieństwo poprzedniej - maksymalnie dużo odbić). Cała masa zdjęć na wydarzeniu na Facebook'u (link).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz