sobota, 10 października 2015

Vintage audio #001: Sprzęt elektromuzyczny ELTRA

Okładka Radioelektronik 6'90 1990
W ręce wpadło mi kilka archiwalnych egzemplarzy czasopisma Radioelektronik, w którym jest sporo fajnych i ciekawych artykułów na temat sprzętu audio. Od prostych opisów (jak w tym odcinku) po całe schematy urządzeń i poradniki. Stwierdziłem, że będzie fajnie się nimi podzielić z innymi. Zresztą teraz w modzie jest vintage :)

Od dzisiaj, co drugą sobotę będę publikował na blogu nowy artykuł z czasopisma - tak, żeby można było spokojnie w weekend zapoznać się z kawałkiem historii (a czasem się czegoś nauczyć). Ten artykuł jest najmłodszy z tych, które posiadam, więc z biegiem czasu będziemy się cofali.

W dzisiejszym "odcinku" przytaczam opis sprzętu "elektromuzycznego" ELTRA. Jako, że czasami szuka się informacji nt. starego sprzętu to tutaj można zapoznać się z podstawowymi parametrami takich urządzeń jak organy elektroniczne, wzmacniacze czy zestawy nagłośniające tego producenta (artykuł w linku poniżej). 
Widok artykułu "Sprzęt elektromuzyczny ELTRA""Sprzęt elektromuzyczny ELTRA", Radioelektronik 6/90, strona 2 (1990).

Jeżeli uważacie, że taki cykl artykułów jest ciekawy to dajcie mi o tym znać pisząc w komentarzach poniżej, udostępniając innym ten wpis czy po prostu śledząc nas na Facebook'u. Wiedza, że komuś się to podoba jest bardzo motywująca :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz