poniedziałek, 28 października 2013

Wizyta w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Wnętrze Europejskiego Centrum Muzyki K. Pendereckiego
Dzięki uprzejmości firmy FPGS oraz mojego dobrego kolegi Krzysztofa Brawaty udało mi się zwiedzić Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Sala, moim zdaniem, wykonana w sposób klasyczny, bez widocznych "wodotrysków", co według mnie bardzo ładnie podkreśla dostojność wnętrza. Widać dbałość o szczegóły i jakość materiałów. Pomimo grzecznego wyglądu wnętrze skrywa wiele nowoczesnych rozwiązań.
Widok na scenę Europejskiego Centrum Muzyki K. PendereckiegoPrzykładowo, na antresoli (skąd wykonano pierwsze zdjęcie w tym wpisie) ściany boczne przystosowane są do zmiany akustyki poprzez przykrywanie ich kurtynami (na zdjęciu właśnie "prawie" widać te czarne kurtyny ;) ). Wnętrze posiada także wielki ekran projekcyjny. Ściany i sufit zostały odpowiednio "rozrzeźbione" aby zapewnić odpowiednie warunki odsłuchowe. Zostały one także wyposażone w odpowiednie, ruchome sztankiety do montażu dodatkowych urządzeń.

Detal ściany scenyZwiedziłem także znajdujące się tam studio nagrań i pomieszczenie realizatorów dźwięku i oświetlenia, jednak nie mogę opublikować ich zdjęć, ponieważ nie zostałem do tego upoważniony.
Mogę zapewnić, że studio nagrań jest świetne o nieszablonowym wyglądzie i wykorzystuje wiele rozwiązań materiałowych jak i sprzętowych na bardzo zaawansowanym poziomie.

Zdjęcie z pomieszczenia realizatorówJako dowód tego że byłem we wnętrzu pomieszczeń realizatorskich, dołączam poniższe zdjęcie wykonane z tego pomieszczenia, patrząc na scenę :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz