środa, 17 września 2014

O Forum Acusticum + artykuły naukowe za darmo!

Konferencja aksutyczna
Od 8 do 12 września 2014 w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki miała miejsce międzynarodowa konferencja Forum Acusticum, organizowana co trzy lata, za każdym razem w innym kraju. W konferencji wzięło udział ponad 700 prelegentów z całego świata!

Znane osobistości w LATNa konferencji zjawiły się znane osobistości z każdej dziedziny akustyki. Należy tutaj wspomnieć, że podczas konferencji obrady odbywały się równolegle w 11 salach! Obrady były podzielone na 24 sesje regularne i 33 sesje strukturalne (kliknij aby zobaczyć spis). Niektóre z nich były dzielone na mniejsze podsekcje. 

Do tego były sesje plenarne, m.in. prof. Trevor'a Cox'a (tego od rozproszenia, książki i najdłuższego czasu pogłosu), który opowiadał o osobliwościach akustyki w bardzo lekki i przyjemny sposób. Co więcej był on w Laboratorium Akustyki Technicznej, gdzie mogliśmy pochwalić się naszymi osiągnięciami i spostrzeżeniami na podstawie których najprawdopodobniej nawiążemy z nim współpracę. Jeżeli ktoś ma możliwość wysłuchać wykładu prof. Trevor'a Cox'a to gorąco polecam - bardzo miło się go słucha.

Jeżeli ktoś chce zapoznać się z programem, to tutaj znajdzie spis referatów a zgłoszone referaty tutaj. Myślę, że warto zapoznać się przynajmniej z niektórymi. Dostęp jest darmowy, ale nie wiadomo jak długo!

Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia. Na marginesie powiem, że akustyka na AGH nie odbiega swoim poziomem od światowych standardów!

Jeżeli interesują was ciekawostki, nowości i porady z dziedziny akustyki to zachęcam do polubienia FP na Facebook'u (i sugeruję zaznaczyć opcję "Otrzymuj powiadomienia" - nie spamuję za bardzo więc nie zapcha się wam skrzynka ;) ).

Najdłuższy czas pogłosu na świecie
Trevor Cox o najdłuższym czasie pogłosu (niepoprawnie nazwanym
przez Księgę Rekordów Guiness'a jako najdłuższe echo)
System wsparcia akustyki
Referat w sali 100 B2, gdzie na czas konferencji zamontowano
 system wsparcia akustyki, o którym już pisałem.
Nagrania ambisoniczne
Nawet przerwa kawowa nie była normalna - można było posłuchać
nagrań ambisonicznych i poczuć się jak w lesie, pomimo przebywania w centrum Krakowa :)
Przedstawiciele wibroakustycznych systemów pomiarowych, analitycznych itp.
Cała armia przedstawicieli różnych systemów pomiarowych, oprogramowania, czy sprzętu pomiarowego. Od mikrofonów powierzchniowych po matryce sond natężeniowych.
Komora pogłosowa
Moje foto z dwoma znakomitymi osobistościami:
(już praktycznie) dr inż. Agatą Szeląg oraz prof. Magne Skålevik.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz