czwartek, 4 września 2014

Pierwszy system wsparcia akustyki w Polsce!

Bardzo miło mi poinformować o pomyślnie zakończonej współpracy jako biegły akustyk podczas przeprowadzenia przetargu Zakup urządzeń i zainstalowanie nowoczesnego systemu wsparcia akustyki oraz systemu nagłośnienia frontalnego w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej według projektu wykonawcy, Część II – Zaprojektowanie i wykonanie nowych instalacji nagłośnienia widowni i sceny w formie aktywnego systemu wsparcia akustyki oraz systemu nagłośnienia frontalnego.

Pierwszy raz w Polsce!

Z tego co mi wiadomo będzie to pierwsza tego typu instalacja w Polsce. Kwota jaka zostanie przeznaczona na system to 3 376 350,00 PLN (źródło), dlatego ukłony w stronę zamawiającego, że kryterium przetargu nie było 100% cena (źródło: strona 14). Z tego powodu nie mogę doczekać się aż system będzie zamontowany i będzie można go posłuchać :)

Po co biegły akustyk?

Praca polegała na wsparciu komisji przetargowej w ocenie dostarczonych wyników symulacji i sporządzeniu na podstawie wymagań rankingu tych ofert. W drugim etapie prac oceniałem wyniki testów odsłuchowych próbek systemów dostarczonych, zamontowanych i skonfigurowanych przez oferentów. 
Osobiście uważam że zleceniodawcy powinni częściej korzystać z usług akustyków do nadzorowania projektów, przetargów czy wykonawstwa. Na prawdę pozwala to czasem zaoszczędzić fundusze, pomimo dodatkowego wydatku na akustyka.

Zapraszam do śledzenia na FB i zapoznania z wybranymi realizacjami. W razie czego zachęcam do kontaktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz